Katalóg Predajne
Porovnanie
Prihlásiť
Košík

Panvice na grilovanie

Panvice na grilovanie sú určené na prípravu steakov, hamburgerov, rýb. Rovnako tak vie panvica na grilovanie do chrumkava upiecť zeleninu, syr či pečivo. Vďaka dostatočne veľkej ploche panvice pripravíte naraz aj viac kusov mäsa a iného pokrmu. Vychutnajte si obľúbené grilované jedlá na kvalitnej panvici počas celého roka.


Grilovacie panvice - ako vybrať

Kvalitná panvica na grilovanie by mala byť vyrobená z kvalitného materiálu odolného voči vysokým teplotám a korózii.
Pri výbere panvice na grilovanie je potrebné zvážiť 2 najdôležitejšie faktory:

 1. Tvar a veľkosť
 2. Materiál

Panvica na grilovanie - výber správnej veľkosti a tvaru

Panvice na grilovanie spoznáte podľa ich typického hranatého tvaru a vrúbkovanej základne. Do panvice s hranatým tvarom pohodlnejšie naukladáte kúsky mäsa, väčšiu rybu či zeleninu. V ponuke však nájdete modely s klasickým oválnym tvarom, ktoré sú skladnejšie a pokrm v nich pomiešate pohodlnejšie.
Pri výbere grilovacej panvice by ste mali zvážiť, aké množstvo jedla budete na nej pripravovať. Ak plánujete grilovať pre veľkú skupinu ľudí, budete potrebovať väčšiu panvicu. Naopak, ak chcete grilovať pre seba alebo pre pár ľudí, menšia grilovacia panvica bude postačovať.
Panvice na grilovanie sú dostupné vo veľkosti:

 • od 24 – 28 cm
 • od 30 - 40 cm

Ryba na panvici na grilovanie.

Z akého materiálu môžu byť vyrobené panvice na grilovanie

Pri kúpe grilovacej panvice sa uistite, že je vhodná pre váš typ sporáku. Toto označenie uvádza každý výrobca panvíc a nájdete ho na spodnej stene panvice a tiež pri popise produktu.
Vyberajte panvice na grilovanie vyrobené z odolných materiálov, ktoré vedú teplo rovnomerne a pri príprave jedla nie je potrebné používať príliš veľa oleja. Ideálne sú panvice z ocele a s nepriľnavým keramickým, titánovým či kameninovým povrchom.
Grilovacie panvice so smaltovaným povrchom, na vonkajšej či vnútornej, strane sú schopné odolať prípadnému odreniu či poškriabaniu. Keramický povrch panvice býva väčšinou potiahnutý teflónovou vrstvou, ktorá slúži proti oderom a poškriabaniu povrchu panvice a zároveň zabráni pripečeniu pokrmu na panvici.
Grilovacia panvica sa najčastejšie vyrába z odolného materiálu, ako je:

 • Oceľ - oceľové panvice na grilovanie sú takmer nezničiteľné a dokážu zachovať chuť grilovaného jedla tak, ako keby ste ho pripravovali priamo na grile.
 • Nehrdzavejúca oceľ je rovnako takmer nezničiteľný materiál. Tieto grilovacie panvice perfektne vedú teplo, nevýhodou však zostáva pripaľovanie oleja pri varení.
 • Liatina – panvice z liatiny majú vyššiu hmotnosť no sú odolné voči vysokým teplotám (až do 280 °C) a vo všeobecnosti sú veľmi odolné voči akémukoľvek opotrebeniu.

Okrhla grilovacia panvica s vlevkou na prebytočn olej.

Vlastnosti, ktoré by mala mať kvalitná panvica na grilovanie

Keďže sa jedná o panvice s vyššou hmotnosťou a manipulácia s nimi nie je taká jednoduchá, ako pri iných typoch panvíc, potešia vás praktické vlastnosti panvice na grilovanie, ktoré vám výrazne uľahčia prípravu jedla:

 • Rukoväť Stay-Cool, ktorá ostáva stále chladná pre maximálne pohodlie a bezpečnosť. Rukoväť s antikorovým povrchom je možné vložiť spoločne s panvicou do rúry.
 • Odnímateľná rukoväť – panvica na grilovanie je vďaka odnímateľnej rukoväti skladná a pohodlne ju možno vložiť aj do rúry.
 • Pokrievka zabráni prskaniu jedla von z panvice. Využijete ju aj na dopekanie pokrmu v rúre.
 • Vrúbkovaný povrch panvice na grilovanie slúži na odvádzanie prebytočného tuku z pokrmu a zároveň vytvorí vrúbkovanú kresbu typickú pre grilované jedlá.
 • Výlevka na prebytočný olej umožní jednoduché vyliatie prebytočného oleja z panvice počas grilovania.
 • Možnosť umývania v umývačke - je možná iba pre panvice na grilovanie vyrobené z nerezu alebo titánu. Liatinové, keramické alebo teflónové panvice je potrebné čistiť ručne, v umývačke riadu by sa mohli poškodiť.

Veľk panvica na grilovanie priprav viac pokrmov naraz.

Ďalšie panvice, ktoré sa vám budú hodiť do kuchyne

Na prípravu nielen grilovaných jedál sa vám budú hodiť aj iné panvice do vašej kuchyne. Na našom e-shope nájdete aj tieto ďalšie panvice, ktoré v kuchyni nepochybne využijete:

14 €
30 €
Všetky filtre

3 produkty

last-visited

Použité obrázky sú iba ilustratívne a technické špecifikácie sa môžu v priebehu času zmeniť bez predchádzajúceho upozornenia.