Katalóg Predajne
Porovnanie
Prihlásiť
Košík

Hlboké panvice

Ak máte veľkú rodinu alebo len radi v kuchyni experimentujete, hlboká panvica bude mať vo vašej domácnosti využitie. Hlboké panvice sú skvelé na prípravu omáčok a varenie rôznych pokrmov, ktoré je potrebné počas varenia miešať. Zistite, aké vlastnosti a ďalšie využitie majú hlboké panvice a vyberte si z ponuky na našom e-shope.


Ako vybrať hlbokú panvicu

Pred kúpou sa uistite, že vami vybraná hlboká panvica zodpovedá typu ohrevu vašej varnej dosky.

Každá hlboká panvica je označená špeciálnou značkou, ktorá vás informuje na aký typ ohrevu možno panvicu použiť. Väčšinou sú všetky hlboké panvice vhodné aj na indukciu, sklokeramiku, plyn či elektrinu. Okrem výberu panvice podľa typu ohrevu sa zamerajte na tieto 3 parametre, ktoré sú pri výbere hlbokej panvice kľúčové:

 1. Materiál
 2. Veľkosť
 3. Vlastnosti

Z akého materiálu sa vyrábajú hlboké panvice

Vnútorný povrch hlbokej panvice je väčšinou nepriľnavý, poprípade môže obsahovať prímes rôznych materiálov, ako je titán, nehrdzavejúca oceľ, mramor či granit. Vonkajší povrch panvice je rovnako dôležitý, pretože určuje najmä životnosť panvice a tiež to, ako rýchlo a kvalitne bude vaše jedlo pripravené.

Hlboké panvice sa najčastejšie vyrábajú z materiálu:

 • Hliník – hliníkové panvice jedlo pripravia rýchlo vďaka skvelým tepelným vlastnostiam. Hliník je však citlivý na poškriabanie.
 • Nehrdzavejúca oceľ – obľúbený materiál všetkých panvíc, pretože umožňuje rýchlu prípravu jedál vďaka extrémne rýchlemu ohrevu panvice.
 • Keramika – keramická hlboká panvica varí pokrm pomalším spôsobom, ale nehrozí tu žiadne pripaľovanie jedla na povrchu panvice.
 • Smalt – skvelé vlastnosti ohrevu a teplo rozkladá rovnomerne po panvici, pokrm sa však môže na panvicu prichytávať a pripaľovať.
 • Mramor a granit – takéto hlboké panvice dokážu udržať v pokrme všetky vitamíny, pretože zabraňujú pripaľovaniu a navyše, na prípravu jedál nepotrebujete žiadny tuk.

Hlbok panvica z nehrdzavejcej ocele.

 

Hlboká panvica - výber vhodnej veľkosti

Premyslite si pre koľko stravníkov budete jedlo pripravovať, na základe toho si budete vedieť vybrať vhodnú veľkosť panvice.

Hlboké panvice nájdete v rôznych veľkostiach, najčastejšie sú to však tieto:

 • do 24 cm
 • od 25 – 30 cm
 • nad 30 cm

Hlbok panvica s menm priemerom je postačujca pre jednotlivca.

 

Aké vlastnosti môžu mať hlboké panvice

Hlboká panvica môže mať niekoľko praktických vlastností, ktoré uľahčujú prípravu jedál.

 • Pokrievka udržiava jedlo v panvici dlhšie teplé a zároveň zabraňuje prskaniu jedla von z panvice počas varenia. V ponuke nájdete aj hlboké panvice s pokrievkou, ktorá je súčasťou balenia.
 • Indikátor teploty vás informuje kedy je hlboká panvica správne zohriata a pripravená na prípravu pokrmu. V strede panvice zbadáte malé červené zafarbenie.
 • Hlboká panvica vhodná do rúry musí mať žiaruvzdornú rukoväť.
 • Hlboká panvica s pokrievkou vhodná do umývačky riadu musí mať povrch z odolného materiálu, ako je titán či nerez.
 • Ergonomická rukoväť umožňuje pohodlnejšiu manipuláciu s panvicou.

Hlbok panvice s indiktorom teploty a pokrievkou.

 

Ďalšie typy panvíc, ktoré sa vám v kuchyni zídu

Hlboká panvica dokáže hravo pripraviť rôzne jedlá aj pre celú rodinu, no ak obľubujete špeciality, ako sú napríklad palacinky, lievance alebo si radi vychutnáte šťavnaté grilované mäso, budete potrebovať ďalších pomocníkov do kuchyne.

Na prípravu vašich obľúbených jedál si môžete vybrať tieto ďalšie panvice z našej ponuky:

[€]
Všetky filtre

2 produkty

last-visited