Katalóg Predajne
Porovnanie
Prihlásiť
Košík

Vodou čistené rúry

Vodou čistené rúry patria medzi najobľúbenejšie typy rúr. Na odstránenie špiny a mastnoty využívajú paru, ktorá nevyžaduje použitie agresívnych chemických prostriedkov. Zistite, ako funguje čistenie parou a aké ďalšie možnosti čistenia môžu využívať vodou čistené rúry.

Vodou čistená rúra a účinná para

Vodou čistené rúry využívajú silu vodnej pary na odstraňovanie nečistôt a zvyškov z rúry. Ide o šetrnú metódu, vďaka ktorej je vodou čistená rúra dôkladne čistá, dezinfikovaná a pripravená na ďalšie použitie. Všetky vodou čistené rúry sú vybavené funkciou EcoClean, vďaka ktorej sa parné čistenie aktivuje.

Celý postup čistenia je jednoduchý, pred spustením programu EcoClean stačí do rúry umiestniť plech alebo pekáč s vodou. Po spustení programu sa vodou čistená rúra začne postupne zahrievať a voda v pekáči začne vytvárať paru. Táto para je následne uvoľňovaná do rúry, čo pomáha rozpúšťať a zmäkčovať nečistoty a mastnotu na povrchu rúry.

Po skončení parného čistenia môžete ľahko odstrániť zmäkčené nečistoty pomocou vlhkej handričky. Tento proces je nielen účinný, ale aj ekologický, pretože sa vyhýba použitiu agresívnych čistiacich prostriedkov.

Výhody, ktoré vám prinášajú vodou čistené rúry:

 • celý proces čistenia je rýchly a efektívny
 • eliminuje potrebu použitia chemických látok
 • funkciou EcoClean je vybavená väčšina rúr

Vodou čisten rra s funkciou EcoClean.

Domáce tipy, ako vyčistiť vodou čistené rúry bez chémie

Vodou čistené rúry môžete vyčistiť jednoducho a rýchlo aj pomocou niekoľkých overených “babských” receptov, ktoré vašu rúru zbavia zaschnutej špiny a mastnoty. Zabudnite na chemické čistiace prostriedky a skúste k čisteniu rúry použiť veci, ktoré má v kuchyni každá gazdinka.

Rúru vám pomôže vyčistiť:

 • sóda bikarbóna
 • prášok do pečiva
 • kyselina octová
 • kyselina citrónová
 • soľ

Účinná sóda bikarbóna a prášok do pečiva

Sóda bikarbóna si výborne poradí so silne pripálenými škvrnami a usadeninami. Stačí, ak ju zmiešate 1:1 s vodou, nanesiete na špinavé miesta a necháte približne 30 minút pôsobiť. Po zaschnutí rúru jednoducho utrite handričkou a máte hotovo. Podobne môžete použiť aj prášok do pečiva, s ktorým dosiahnete rovnako účinné výsledky.

Kyselina octová a citrónová

S mastnými nečistotami, ktoré sa ešte nestihli pripáliť si hravo poradí aj kyselina octová alebo citrónová. Stačí ak si trošku nanesiete na handričku a zašpinené miesto pretriete.

Soľ - univerzálny pomocník v kuchyni

V prípade, že vám v rúre niečo vytieklo nasypte soľ na dno rúry a zohrejte ju na nízku teplotu. Táto nízka teplota postačuje na to, aby soľ začala zachytávať nečistoty a mastnotu. Keď uvidíte, že soľ začala hnednúť je to znak toho, že zachytila všetku špinu. V tomto bode môžete jednoducho soľ zotrieť a spolu s ňou odstrániť aj nečistoty a mastnotu.

Vodou čisten rra s parnm čistenm.

Ďalšie možnosti čistenia rúr

Vodou čistené rúry si vyžadujú vašu asistenciu po ukončení procesu čistenia. Ak si však chcete ušetriť čas, existujú aj jednoduchšie spôsoby čistenia rúr v porovnaní s parným čistením. Tie majú obrovskú výhodu v tom, že k čisteniu nie je potrebná vaša asistencia a tiež nevyužívajú žiadne chemické čistiace prostriedky.

Samočistiace rúry využívajú tieto 2 technológie čistenia:

 • Katalytické čistenie
 • Pyrolýzu

Ako prebieha katalytické čistenie

Katalytické čistenie rúr je šetrný spôsob, ako udržiavať rúry v dokonalej čistote. Táto metóda využíva porézny povlak na vnútorných stenách rúry. Ten je navrhnutý tak, aby v sebe absorboval mastnotu, ktorá sa počas pečenia uvoľňuje, a zároveň ju odvádza z povrchu rúry. Tento proces zabraňuje pripáleniu mastnoty na vnútornej stene rúry, čím udržuje prostredie čisté a hygienické. S katalytickým čistením nemá mastnota priestor, kde by sa mohla usadzovať a vytvárať nečistoty.

Čistenie katalytickej rúry je pomerne jednoduché, najskôr z nej odstráňte všetky rošty, aby nedošlo k ich poškodeniu. Následne zvoľte program katalytického čistenia, nastavte rúru na 250 °C a nechajte piecť 60 minút. Nečistoty a mastnoty sa v rúre spália, po jej vychladnutí ju nezabudnite utrieť vlhkou handričkou.

Výhody katalytického čistenia:

 • prispieva k dlhšej životnosti rúry
 • zvyšuje energetickú efektívnosť
 • k fungovaniu nevyžaduje čistiace prostriedky

Rra s katalytickm samočistiacim systmom.

Čistenie rúry pyrolýzou

Pyrolýza predstavuje inovatívny prístup k udržiavaniu vnútornej čistoty vašej rúry. Táto metóda spočíva v ohreve vnútorného priestoru rúry na extrémne vysokú teplotu, často dosahuje až 500 °C. Počas tohto procesu sa uskutočňuje spaľovanie všetkých nahromadených nečistôt a usadenín, predovšetkým tuku a mastnoty, ktoré môžu vznikať pri príprave jedál.

Jednou z výhod pyrolýzy je, že po dokončení procesu zostane na dne rúry iba popol, ktorý možno jednoducho zotrieť vlhkou handričkou. Niektoré moderne koncipované pyrolytické rúry umožňujú nastavenie dĺžky čistiacich cyklov v závislosti od stupňa znečistenia. Tým sa zabezpečuje, že čistenie je optimalizované pre konkrétnu situáciu, vďaka čomu je efektívne.

V ideálnom prípade by sa pyrolýza mala vykonávať pravidelne, najlepšie každý mesiac. Podobne ako pri katalytickom čistení, je nevyhnutné venovať pozornosť nastaveniu čistiacich cyklov a zabezpečiť, aby ste počas tohto procesu nenechali v rúre žiadne predmety, ktoré by mohli byť poškodené extrémnymi teplotami.

Výhody pyrolýzy:

 • účinne odstraňuje mastnotu a špinu aj z ťažko dostupných miest
 • šetrí čas aj energiu
 • jednoduché čistenie bez námahy
 • bez nutnosti použitia chemických prípravkov

Rra s pyrolytickm samočistiacim systmom.

189 €
449 €
Všetky filtre

36 produktov

Zobraziť ďalších 12
last-visited

Použité obrázky sú iba ilustratívne a technické špecifikácie sa môžu v priebehu času zmeniť bez predchádzajúceho upozornenia.