Katalóg Predajne
Porovnanie
Prihlásiť
Košík

Pracovné notebooky

Preto, aby bola pre vás vaša práca čo najpríjemnejšia, mať kvalitný a spoľahlivý počítač je nevyhnutnosťou. Ak hľadáte počítač, ktorý zvládne pracovnú záťaž počas celého dňa nielen na pracovnom stole, ale kdekoľvek sa nachádzate, pracovné notebooky sú priam ideálne. Pracovný notebook je stavaný na bežné kancelárske úkony či štúdium, je cenovo dostupný a na cestách sa stane vašim spoľahlivým partnerom. Preto, aby bol pre vás výber notebooku čo najjednoduchší, poradíme vám, na čo sa zamerať pri jeho kúpe.


Ako vybrať pracovný notebook

Je dôležité sa pred kúpou notebooku zamyslieť nad tým, či ho budete používať primárne na bežnú kancelársku prácu, alebo budete pracovať aj v náročných grafických programoch. Zároveň je potrebné myslieť aj na to, že ak budete chcieť notebook často prenášať mal by niečo vydržal, a preto musí byť vyrobený z kvalitných materiálov a mal by mať tiež dlhú výdrž batérie.

Pri výbere pracovného notebooku sa zamerajte na tieto dôležité parametre:

 • procesor
 • grafická karta
 • veľkosť obrazovky
 • operačná pamäť a úložisko

Pracovné notebooky a procesor

Či už ide o kancelárske, manažérske notebooky či notebooky do školy alebo na cesty, jedno musia mať spoločné, a to dostatočný výkon, aby stíhali pracovnú vyťaženosť a poslúžili aj na prípadné odreagovanie sa od práce, čiže by mali zvládnuť aj nejaké to hranie hier.

Väčšinu pracovných notebookov poháňajú procesory týchto značiek:

 • Intel – procesory Intel Core i5 série sú dostatočne výkonné na bežnú kancelársku prácu a zvládnu aj menej náročné hry. Intel Core i7 je oveľa výkonnejší a ideálny aj pre prácu v náročnejších grafických programoch, zároveň potiahne aj náročnejšie hry.
 • AMD – táto značka procesorov je orientovaná najmä na výkonné pracovné notebooky. Sú vybavené dedikovaným koprocesorom, ktorý je určený pre čo najvyššie softvérové zabezpečenie.

Pracovn notebook HP s procesorom AMD.

 

Akú grafickú kartu má mať výkonný pracovný notebook

Rovnako ako procesor, tak aj grafická karta je dôležitou súčasťou dobrého výkonu notebooku. Grafická karta ovplyvňuje celý rad procesov, ako je zobrazovanie snímok na obrazovke a tiež výkon programov, ktoré budete chcieť používať pri práci. Pracovné notebooky môžu mať tieto dva typy grafickej karty:

 1. Základná integrovaná grafická karta je pre pracovný notebook postačujúca.
 2. Dedikovaná grafická karta s vlastnou pamäťou je ideálna pre prácu v grafických programoch.

Pre pracovný notebook je dôležitá aj veľkosť obrazovky

Pre pracovné notebooky je dôležité, aby mali dostatočne veľkú obrazovku, aby práca s ním bola pohodlná a produktívna. Je potrebné si uvedomiť aj to, že veľkosť notebooku sa odvíja od veľkosti jeho obrazovky, a preto by nemal byť príliš veľký, aby manipulácia s ním nebola zložitá, a to najmä na cestách. Ak si vyberiete aj menšiu veľkosť obrazovky, vždy je možné si k notebooku prikúpiť väčší monitor.

Pracovný notebook kúpite s touto veľkosťou obrazovky:

 • 13" - ideálna pre pracovné notebooky na časté cestovanie.
 • 14" - zlatá stredná cesta, ktorá postačuje aj pri práci aj pri štúdiu a vďaka menším rozmerom sa s notebookom jednoduchšie manipuluje. Súčasťou je aj numerická klávesnica.
 • 15,6" - najčastejšie ponúkaná veľkosť obrazoviek pre pracovný notebook s klávesnicou, ktorá má numerický blok.
 • 17" a viac - táto veľkosť obrazoviek býva súčasťou hlavne dotykových notebookov.

Dostatočn veľkosť obrazovky pre pracovn notebooky je dležit.

 

Operačná pamäť a úložisko pracovných notebookov

To akú veľkú operačnú pamäť a úložisko má mať pracovný notebook závisí od toho akú náročnú prácu vykonávate. Vo všeobecnosti platí, že čím vyššie sú tieto hodnoty tým lepšie. Pre pracovné notebooky odporúčame vybrať nasledovnú veľkosť pamäte RAM a typ úložiska:

 • Operačná pamäť RAM od 8 až 16 GB zvládne viac programov naraz a tiež prípadné hranie nenáročných hier.
 • Typ diskového úložiska – ideálna je kombinácia SSD disku s HDD diskom, získate vyššiu kapacitu a pomerne slušnú rýchlosť.

Flexibiln notebook Lenovo IdeaPad.

 

S pracovným notebookom môžete pracovať kdekoľvek

Či už pracujete v kancelárii alebo s notebookom budete často cestovať je dôležité, aby mal aj tieto možnosti:

 • Dokovacia stanica je praktické zariadenie, ku ktorému pripojíte pomocou jedného konektora všetko príslušenstvo k notebooku, ako sú monitory, klávesnice, myši alebo slúchadlá.
 • Výdrž batérie – v prípade častého prenášania, by mal mať pracovný notebook bez pripojenia k sieťovému napájaniu maximálnu výdrž batérie viac ako 10 hodín.
 • Numerická klávesnica pre jednoduchšie a rýchlejšie písanie čísel, a príjemným bonusom môže byť aj podsvietenie klávesnice pre pohodlnú prácu aj v noci.
 • Dotyková obrazovka – využijete pri prezentáciách ale aj pri pozeraní filmov.
 • Konvertibilné notebooky 2v1 - flexibilný pracovný notebook, ktorý možno preklopiť a využívať ako tablet.

Potrebujete poradiť ako vybrať notebook?

V našom článku sa dozviete aké parametre hrajú kľúčovú úlohu pri kúpe notebooku, podľa čoho si vyberať a čo v praxi znamenajú. 

239 €
4 849 €
Všetky filtre

187 produktov

Zobraziť ďalších 24
last-visited

Použité obrázky sú iba ilustratívne a technické špecifikácie sa môžu v priebehu času zmeniť bez predchádzajúceho upozornenia.