Katalóg Predajne
Porovnanie
Prihlásiť
Košík

Notebooky

Primárnou funkciou notebooku je možnosť zobrať si ho kamkoľvek so sebou. Dnes, kedy je notebook samozrejmosťou azda u každého užívateľa je kladený dôraz najmä na výkon a dizajn notebooku. Z našej širokej ponuky notebookov si totiž vyberie aj ten najnáročnejší zákazník.

 

Nie je notebook ako notebook

Rozmanitosť ponuky notebookov a ich technický “tuning” napreduje každým dňom. Mnoho značiek, farieb či veľkostí notebookov o tom jasne svedčia. Zoznámte sa s nimi!

ASUS ROG Zephyrus G14

Najobľúbenejšie a najpraktickejšie typy notebookov

Herný notebook

Požiadavky na výkon a grafické spracovanie stúpajú rýchlosťou svetla. Keďže majiteľmi notebookov sú väčšinou mladšie vekové kategórie, hranie hier na notebooku sa radí medzi základné požiadavky na trhu. K tomu, samozrejme, nesmie chýbať ani herné príslušenstvo ako napríklad profesionálna herná myš či podsvietená klávesnica.

Dostatočný výkon, výkonná grafická karta a mohutná pamäť tvoria neodmysliteľnú súčasť ideálneho herného laptopu. No keďže herné notebooky disponujú väčšou batériou, ktorá je počas hrania hier príliš namáhaná, ide v mnohých prípadoch o cenovo náročnejší typ zariadenia.

Žiaľ milovníci značky Apple si hry na MacBooku nezahrajú, nakoľko herné notebooky Apple nevyrába. Zatiaľ… Je to otázka času, tak nevešajte hlavu. 

Bežný notebook

Stredná kategória notebookov je z hľadiska výkonnosti či výdrže batérie bez nabíjania určená pre priemerného užívateľa. Ten si spravidla nepotrpí na extra výkon a úplne mu postačí zlatý štandard, ktorý zvládne bežné úkony bez najmenšieho zaťaženia.

Cenová dostupnosť, jednoduché ovládanie a splnenie základných kritérií je jednou z najčastejších preferencií väčšiny zákazníkov.

Bežný laptop je vhodný pre študentov či blogerov. Rovnako tak sa hodí aj na cestovanie, ale to každý notebook, keďže sa primárne jedná o prenosné zariadenie.

Výkonný notebook určený na prácu

Dôraz sa kladie najmä na schopnosť plynulého chodu notebooku, čo je určite kľúčové napríklad pri online meetingoch prostredníctvom videohovoru. Taktiež mu nesmie rozhodne chýbať ani webkamera, ktorou však dnes disponuje väčšina kvalitných notebookov rôznych značiek.

Tento typ notebooku ocenia najmä profesionálni fotografi či grafici, pre ktorých je podstatné, aby notebook určený k práci zvládol aj náročné profesionálne grafické programy. Tak môžu ľudia pracujúci v týchto odvetviach pracovať aj mimo domu, napríklad na cestách, čo je určite obrovské pozitívum.

 

Vyberte si OS pre svoj laptop

Pri výbere správneho notebooku je dôležité sa vopred oboznámiť s plusmi a mínusmi každého operačného systému, s ktorými sa pri hľadaní stretnete.

Najpoužívanejšie u nás sú väčšinou systémy MacOS (Apple) a Microsoft Windows, ktorý využíva väčšina značiek kvalitných notebookov na našom trhu.

Apple notebooky

Výhody

+ Plynulý chod.

+ Luxusný dizajn.

+ Vysoká bezpečnosť voči vírusom.

+ Kvalita

 

Nevýhody

- Ovládanie odlišné od Windows-u.

- Nie je určený k hraniu hier.

 

Windows notebooky

Výhody

+ Plynulý chod.

+ Prispôsobený náročnejším úlohám.

+ Cenová dostupnosť.

+ Najčastejšie používaný OS.


Nevýhody

- Časté zmeny dizajnu OS.

- Nižšie zabezpečenie (v porovnaní s Apple).

HP notebook s operačnm systmom Microsoft Windows

Dokonalosť laptopu

Pýtali sme sa vás, aké požiadavky by mal spĺňať dokonalý notebook, aby si na svoje prišiel naozaj každý. Poďme si teda zhrnúť, čo by dokonalému laptopu rozhodne nemalo chýbať:

 • kvalitný displej (od veľkosti až po rozlíšenie)
 • výkonný, plne postačujúci procesor
 • pamäť RAM (poznáme 4, 8, 16, 32GB RAM)
 • grafika (ideálne vyhovujúca každému, najmä však vášnivým hráčom)

 

Na veľkosti notebooku záleží

Praktickosť notebookov je ich neodmysliteľnou súčasťou. Výrobcovia na to myslia a preto sa ani ten najväčší ponúkaný notebook nebude javiť ako priveľký.  Nepraktickosť totiž predstavujú stolné počítače - pc zostavy, ktoré sú ideálne do kancelárie či škôl.

Riaďte sa uhlopriečkou, rovnako ako pri kúpe vhodnej Smart TV. Najčastejšie ponúkame 3 druhy:

 1. do 14,1” = ideálna uhlopriečka pre tých, ktorí často a radi cestujú s notebookom
 2. od 15” do 15,6” = zlatá stredná cesta, zákazníkmi najčastejšie vyhľadávaná
 3. 17”-18,4” = rozmery vhodné pre tých, ktorí potrebujú kvalitný obraz (grafici)
 

A čo displej laptopu?

Áno, aj druhov displeja je viac. Dokonca ide o rozhodujúci parameter pri výbere vhodného notebooku. Vyberte si správne aj vy!

Lesklý displej

Výhoda lesklého displeja spočíva vo vyobrazení pestrej sýtosti farieb. Žiaľ, nevýhodou je, niekedy až nepríjemné odrážanie svetla. To môže pôsobiť rušivo najmä pri vykonávaní precíznych úloh, pri ktorých sa kladie dôraz na detail. 

Matný displej

Tento typ displeja sa osvedčil najmä ľuďom, ktorí na notebooku pracujú výhradne v noci. Nielenže neodráža lesk svetla, ale disponuje zároveň tlmeným kontrastom. Vďaka tomu nie je pre náš zrak taký vyčerpávajúci a nekazí oči ani pri dlhodobom sedení za monitorom.

2 v 1, takzvaný antireflex

Štandard, ktorý spája niečo z lesklého a niečo z matného druhu displeja. Čiže opäť niečo pre tých, ktorí si nevedia vybrať.

Retina displej od Apple

Tento typ displeja je jedinečný na trhu, pričom sa používa len u Apple zariadení a to nielen v rámci notebookov, ale taktiež mobilov. Už roky si takto značka Apple drží vysokú úroveň a predajnosť svojich kvalitných zariadení. Ide o schopnosť “skrývať” pixely. Voľným okom totiž neuvidíte ani jeden pixel a to ani pri pozeraní z tej najmenšej vzdialenosti.

 

Dotykový notebook

Začiatok éry dotykových notebookov súvisí s rozmachom tabletov. Časom prišli na trh dnešné produkty s takzvaným odnímateľným displejom od klávesnice, čiže notebook a tablet v jednom. Pri takom zariadení asi najviac oceníte takmer nulové opotrebovanie klávesnice, keďže ovládanie bude väčšinu času prebiehať práve dotykom.

Zároveň ide o jediný notebook, ktorý sa hrdo pýši funkciou otáčania displeja o 360०.

 

Notebooky a ich kvalita

Moderné notebooky prinášajú doposiaľ nepoznanú kvalitu, preto pri najnovších typoch notebookov nemožno povedať, že u niektorého druhu existuje možnosť stretnúť sa s nekvalitou. Jediné, čo sa môže predpokladať, je nižšia, stredná a vysoká kvalita - nekvalita už dávno neexistuje.

Pri čítaní tohto textu už asi aj vám začína byť jasné, že nielen moderným dizajnom, ale najmä vysokou kvalitou, sa vyznačuje práve značka Apple. O výnimočnosti či už komponentov, operačného systému alebo aj dizajnu niet pochýb. Apple je lídrom v oblasti elektroniky. Avšak ako sme už spomínali, notebooky Apple nie sú vhodné pre každého.

Vyberajte s rozumom.

 

Laptop a cenová dostupnosť

Kvalita sa odvíja od ceny - cena sa odvíja od kvality. Ako bolo spomenuté vyššie, stupne kvality (nie nekvality) sú rôzne. A cena sa pohybuje rovnako - nízka kvalita = nízka cena, stredná kvalita = stredná cena, vysoká kvalita = samozrejme, vyššia cena tovaru.

Aby ste boli v obraze, v ponuke vieme cenovú hladinu kategorizovať od najlacnejších (s najnižšou kvalitou) po najdrahšie.

Preto sa cenová hladina najlacnejších notebookov pohybuje od 400 € vyššie. Konečná cena niekedy zvykne narásť aj niečo málo nad 2 000 €. Ale to sa bavíme o nekompromisnom výkone, vzhľade a nesmierne dlhodobej životnosti zariadenia. 

Vyberajte v prvom rade tak, aby ste boli so svojim notebookom vždy spokojní! Dizajn prenechajte až na nasledujúci faktor pri vašom rozhodovaní.

 

V čom sú dnešné notebooky výnimočné?

 

Apple notebooky

 • luxusný dizajn  
 • jednoduché ovládanie
 • prehľadnosť
 • ľahučký (hliník)
 • podsvietená klávesnica
 • vysoká bezpečnosť
 • nabíjačka batérie s jedinečnou koncovkou a magnetom

 

Notebooky používajúce Windows OS

 • využíva ich väčšina značiek a používateľov
 • nižšia ochrana voči vírusom
 • prístupné hranie hier
 • v porovnaní s Apple ide o rozdielne rozhranie pracovnej plochy a pozmenené ovládanie, no na obe sa rýchlo zvyká

 

Potrebujete poradiť ako vybrať notebook?

V našom článku sa dozviete aké parametre hrajú kľúčovú úlohu pri kúpe notebooku, podľa čoho si vyberať a čo v praxi znamenajú. 

1 €
4 799 €
Všetky filtre

421 produktov

50 eur okamzita
Asus Vivobook Go 15 Mixed Black
ASUS Vivobook Go 15 OLED/R3-7320U/8GB/512GB SSD/15.6" FHD/W11H/Black
Ihneď k odoslaniu
Skladom viac ako 5 ks.
U Vás už 14.6.
389,00 €
Akcia: Kúp teraz za 339,00 €
HP 15-fc0749nc 15,6 R5 16/512GB Natural Silver
HP Laptop 15-fc0749nc
Ihneď k odoslaniu
Skladom viac ako 5 ks.
U Vás už 14.6.
469,00 €
Akcia: Kúp teraz za 419,00 €
Zobraziť ďalších 24
last-visited

Použité obrázky sú iba ilustratívne a technické špecifikácie sa môžu v priebehu času zmeniť bez predchádzajúceho upozornenia.