Katalóg Predajne
Porovnanie
Prihlásiť
Košík

Sady nožov | Sada kuchynských nožov

Sady nožov sú ideálne pre začiatočníkov v kuchyni, pretože obsahujú základné nože, ktoré sú potrebné pre bežné kuchynské úlohy, ako je krájanie, rezanie a sekanie. Sada nožov je ideálna aj pre profesionálnych kuchárov, pretože poskytuje súbor nožov pre rôzne účely. Prezradíme vám, ako by mala vyzerať kvalitná súprava nožov a na aké parametre je potrebné sa zamerať pri jej výbere.

 

Aké druhy nožov môžu byť súčasťou sady nožov

Kuchynské nože sada môže pozostávať z rôzneho počtu kusov nožov. Základné sady nožov väčšinou obsahujú 3 až 7 kusov nožov, zatiaľ čo rozšírené sady nožov môžu mať vo výbave 12 až 24 a viac kusov nožov.

Sada kuchynských nožov môže obsahovať iba univerzálne nože, ktoré využijete na krájanie rôznych druhov potravín a naopak, ak hľadáte špeciálne nože určené pre spracovanie konkrétnych potravín, sada nožov môže byť vyskladaná práve z týchto špeciálnych kusov.

Je dobré vedieť, že ak vám konkrétny typ noža v súprave chýba, na našom e-shope si ho môžete kúpiť aj samostatne.

V súprave nožov, ale aj ako samostatné kusy, nájdete tieto konkrétne druhy nožov:

Set profesionlnych nožov do kuchyne.

Kritéria pre výber kvalitnej sady nožov

Či už vyberáte sadu nožov pre profesionálne účely alebo ako štartovací set, nesiahajte hneď po lacných kúskoch. Pred kúpou sa uistite, že nože, ktoré ste si vybrali sú vyrobené z kvalitných a spoľahlivých materiálov, čo je kľúčové pre ich dlhú životnosť, ale najmä pre maximálnu bezpečnosť pri práci s nimi.

Sady nožov vyberajte na základe týchto parametrov:

  • Materiál čepele – za najkvalitnejšie sa považujú nože vyrobené z damaškovej ocele, najčastejšie použitým materiálom pre čepeľ nožov je zase nehrdzavejúca oceľ. Nájdete aj nože vyrobené z uhlíkovej ocele, ktorá má najmenší predpoklad otupenia čepele noža. Obľúbené bývajú aj keramické nože, ktoré sú však veľmi krehké.
  • Dĺžka čepele nožov vo vami vybranej sade môže byť rôzna. Menšie nože (od 5 – 10 cm) sú určené na krájanie zeleniny, dlhšiu čepeľ (od 11 do 20 cm) majú univerzálne a japonské nože. Dĺžku od 20 cm a viac majú nože na pečivo a chlieb.
  • Tvar a ostrie čepele noža môže byť plochá (pre rovnomerné krájanie potravín), zahnutá (ideálna pre krájanie rýb a mäsa) alebo zúbkovaná (pre krájanie chleba a pečiva).
  • Ergonómia rukoväte – dbajte na to, aby nože, ktoré si vyberiete mali ergonomickú a protišmykovú rukoväť, aby sa vám s nimi pohodlne pracovalo. Materiál, z ktorého môže byť rukoväť noža vyrobená je drevo, plast, alebo kov.

 Set nožov so stojanom obsahuje kuchrsky nž, filetovac nž a univerzlny nž.

Sada nožov a príslušenstvo

Preto, aby vám celá sada kuchynských nožov slúžila čo najdlhšie, potrebuje pravidelnú starostlivosť v podobe brúsenia či leštenia. Myslite aj na to, kde budú vaše nože zastávať svoje miesto v kuchyni. Výber vhodného stojana alebo lišty poskytne nožom potrebnú ochranu a zabráni tak ich poškodeniu.

  • Magnetická lišta slúži ako praktický úložný prostriedok pre všetky vaše nože v kuchyni. Stačí ju prichytiť na stenu pomocou závesného systému, ktorý je súčasťou balenia.
  • Stojany na nože môžu byť vyrobené z dreva, nerezu, keramiky a drahšie stojany na nože nájdete aj mramorové. Vhodný stojan poskytne vašim nožom ochranu, zamedzí ich poškodeniu a navyše poslúži aj ako dizajnový doplnok vo vašej kuchyni.
  • Ocieľka na nože je väčšinou vyrobená z nehrdzavejúcej ocele, drahšie ocieľky na nože môžu mať diamantový či keramický povrch. Ocieľky na nože sú maximálne šetrné k čepeli noža počas ich brúsenia, a preto sa odporúčajú viac ako brúsky na nože.
  • Brúska na nože – rovnako, ako ocieľka na nože aj brúska predlžuje životnosť vašim nožom, slúži však primárne na brúsenie už tupých nožov.
  • Brúsny kameň slúži na ostrenie a leštenie čepele všetkých nožov.

Elektrick brska na nože vm uetr množstvo času.

9 €
279 €
Všetky filtre

16 produktov

Berghoff Nože Concavo 8-dielna sada
Nože Concavo 8-dielna sada BERGHOFF
Ihneď k odoslaniu
Skladom 2 ks.
U Vás už 18.6.
229,00 €
Berghoff Nože Graphite 13 dielna sada
Nože Graphite 13 dielna sada BERGHOFF
Ihneď k odoslaniu
Skladom 1 ks.
U Vás už 18.6.
279,00 €
Berghoff Nože Graphite 6 dielna sada
Nože Graphite 6 dielna sada BERGHOFF
Ihneď k odoslaniu
Skladom 1 ks.
U Vás už 18.6.
154,00 €
Berghoff Nože Forest 6 dielna sada
Nože Forest 6 dielna sada BERGHOFF
Ihneď k odoslaniu
Skladom 2 ks.
U Vás už 18.6.
104,00 €
Berghoff Nože Slate 7 dielna sada
Nože Slate 7 dielna sada BERGHOFF
Ihneď k odoslaniu
Skladom viac ako 5 ks.
U Vás už 18.6.
114,00 €
Berghoff Nože Spirit 7 dielna sada
Nože Spirit 7 dielna sada BERGHOFF
Ihneď k odoslaniu
Skladom viac ako 5 ks.
U Vás už 18.6.
114,00 €
Berghoff Nože Leo 6-dielna sada
Nože Leo 6-dielna sada BERGHOFF
Ihneď k odoslaniu
Skladom 3 ks.
U Vás už 18.6.
97,95 €
Berghoff Nože 8-dielna sada
Nože 8-dielna sada BERGHOFF
Ihneď k odoslaniu
Skladom 1 ks.
U Vás už 18.6.
189,00 €
Berghoff Nože Forged 20-dielna sada
Nože Forged 20-dielna sada BERGHOFF
Ihneď k odoslaniu
Skladom 3 ks.
U Vás už 18.6.
269,00 €
Berghoff Nože Forged 15-dielna sada
Nože Forged 15-dielna sada BERGHOFF
Ihneď k odoslaniu
Skladom 1 ks.
U Vás už 18.6.
209,00 €
Berghoff Sada nožov 4 dielna
Sada nožov 4 dielna BERGHOFF
Ihneď k odoslaniu
Skladom 1 ks.
U Vás už 18.6.
41,95 €
last-visited

Použité obrázky sú iba ilustratívne a technické špecifikácie sa môžu v priebehu času zmeniť bez predchádzajúceho upozornenia.