Katalóg Predajne
Porovnanie
Prihlásiť
Košík

Univerzálne nože

Univerzálny kuchynský nôž sa hodí do kuchyne najmä vtedy ak používate iba nože určené na krájanie konkrétnych potravín a potrebujete jeden viacúčelový nôž. Univerzálne nože nakrájajú takmer všetko, na čo si spomeniete a dokážu nahradiť hneď niekoľko kuchynských nožov. Poradíme vám aké parametre si všímať pri kúpe univerzálneho noža a ako si vybrať ten správny.


Ako si vybrať vhodný univerzálny nôž

Preto, aby ste si vybrali vhodný univerzálny nôž, je dobré vedieť aké vlastnosti má a čím sa líši od iných druhov nožov do kuchyne.

  • Ostrie čepele je hladké so špičkou zahnutou dohora pre precíznejšie krájanie potravín. Univerzálne nože sú veľmi silné a ostré vďaka vysokej reznej tvrdosti (58 až 60 HRC) a tak dokážu nakrájať aj mäso či ryby.
  • Dĺžka čepele - univerzálne kuchynské nože majú dĺžku čepele približne 8 – 16 cm.
  • Materiál čepele je najčastejšie vyrobený z nehrdzavejúcej ocele či uhlíkovej ocele a vysokokvalitné univerzálne nože majú čepeľ z damaškovej ocele. Tieto nože odlíšite od ostatných nožov vďaka jedinečnej štruktúre a kresbe na ich čepeli.
  • Rukoväť – univerzálne nože vyberajte s ergonomickou a protišmykovou rukoväťou, aby sa vám s nožom pohodlne pracovalo. Okrem ergonómie je dôležitý aj materiál rukoväte a ten je najčastejšie vyrobený z plastu alebo z keramiky. Rukoväť týchto nožov môže byť vyrobená aj z dreva, tieto univerzálne nože sú veľmi elegantné a majú vyššiu cenu.
  • Starostlivosť o univerzálny nôž – špeciálnu starostlivosť si vyžaduje čepeľ noža, ktorú je potrebné pravidelné ostriť brúskou na nože či ocieľkou. Väčšinu univerzálnych nožov je možné umývať v umývačke riadu.

Univerzlny japonsk nž značky Catler je idelny na krjanie msa či rb.

Ďalšie kuchynské nože, ktoré vám poslúžia vo vašej kuchyni

Pokiaľ by sa vám v kuchyni zišli aj iné ako len univerzálne nože, vybrať si môžete z týchto ďalších pomocníkov na krájanie:

Vysokokvalitn stojan na nože Catler z bukovho dreva.

Príslušenstvo vhodné pre univerzálny kuchynský nôž

Aby vám nielen univerzálny nôž, ale aj ďalšie nože v kuchyni slúžili čo najdlhšie, potrebujú pravidelnú starostlivosť v podobe brúsenia či leštenia, ktoré nožom výrazne predlžujú životnosť. Myslite aj na to, kde budú vaše nože zastávať svoje miesto v kuchyni. Výber vhodného stojana poskytne nožom potrebnú ochranu a zabráni tak ich poškodeniu.

  • Magnetická lišta je praktický úložný prostriedok nielen pre univerzálny nôž, ale pre všetky nože v kuchyni. Stačí ju prichytiť na stenu pomocou závesného systému, ktorý je súčasťou balenia.
  • Stojany na nože nájdete z dreva, nerezu, keramiky a tie drahšie môžu byť vyrobené aj z mramoru. Vhodný stojan poskytne vašim nožom ochranu, zamedzí ich poškodeniu a navyše poslúži aj ako dizajnový doplnok vo vašej kuchyni.
  • Ocieľka na nože je väčšinou vyrobená z nehrdzavejúcej ocele, drahšie ocieľky na nože môžu mať diamantový či keramický povrch. Ocieľky na nože sú maximálne šetrné k čepeli noža počas ich brúsenia, a preto sa odporúčajú viac ako brúsky na nože.
  • Brúska na nože – rovnako, ako ocieľka na nože aj brúska predlžuje životnosť vášmu nožu, slúži však primárne na brúsenie už tupých nožov.
  • Brúsny kameň slúži na ostrenie a leštenie väčších nožov a využijete ho aj pre univerzálny nôž.
3 €
24 €
Všetky filtre

8 produktov

Berghoff Nôž Kuro univerzálny 13 cm
Nôž Kuro univerzálny 13 cm BERGHOFF
Ihneď k odoslaniu
Skladom 4 ks.
U Vás už 27.5.
23,95 €
Lamart LT2065
Nôž univerzálny, čepeľ noža 12,5 cm, dĺžka noža 23,5 cm
Ihneď k odoslaniu
Skladom 4 ks.
U Vás už 27.5.
3,90 €
Lamart LT2064
Nôž univerzálny - Titanium povrch, čepeľ noža 10 cm, dĺžka noža 21 cm
Ihneď k odoslaniu
Skladom viac ako 5 ks.
U Vás už 27.5.
3,90 €
last-visited

Použité obrázky sú iba ilustratívne a technické špecifikácie sa môžu v priebehu času zmeniť bez predchádzajúceho upozornenia.