Katalóg Predajne
Porovnanie
Prihlásiť
Košík

Kuchárske nože

Kuchársky nôž by nemal chýbať žiadnemu profesionálnemu kuchárovi, no keďže sa tento nôž považuje za úplný základ, nemal by chýbať ani v žiadnej kuchyni. Kuchárske nože dokážu krájať, sekať na kocky a tiež mlieť na drobno a môžete si ich zaobstarať samostatne, no častokrát tento typ noža nájdete aj v sade s inými nožmi. Poradíme vám, ako si vybrať kvalitný kuchársky nôž a na aké parametre sa zamerať pri jeho kúpe.


Kuchársky nôž vyberajte na základe týchto parametrov

Preto, aby ste si vybrali vhodný kuchársky nôž, je dobré vedieť aké vlastnosti má a čím sa líši od iných druhov nožov do kuchyne.

  • Ostrie čepele je hladké, ale nie rovné. Špičku majú kuchárske nože ohnutú dohora, čo značne uľahčuje krájanie potravín.
  • Dĺžka čepele sa pre kuchárske nože pohybuje približne medzi 16 až 30 cm.
  • Materiál čepele je väčšinou z nehrdzavejúcej ocele, ale nájdete kuchársky nôž vyrobený aj z damaškovej ocele. Takéto nože sa považujú za vysokokvalitné, majú jedinečnú štruktúru a kresbu na čepeli, ktorá ich odlišuje od iných nožov.
  • Rukoväť – kuchársky nôž by mal mať ergonomickú rukoväť, aby sa vám s ním pohodlne pracovalo. Okrem ergonómie je dôležitý aj materiál rukoväte a ten môže byť vyrobený zo sklolaminátu, ktorý je veľmi obľúbený pre tieto nože. Ďalším najčastejším materiálom je kovaná oceľ, a naopak materiál najmenej často používaný na rukoväť týchto typov nožov je drevo.
  • Starostlivosť o nôž – špeciálnu starostlivosť si vyžaduje čepeľ noža, ktorú je potrebné pravidelné ostriť brúskou na nože či ocieľkou. Väčšinu kuchárskych nožov je možné umývať v umývačke riadu, výnimkou sú kuchárske nože s drevenou rúčkou alebo nože vyrobené z damaškovej ocele, tie potrebujú jemnejšie čistenie.

Kuchr použva na krjanie kuchrsky nž.

 

Ďalšie kuchynské nože, ktoré vám poslúžia vo vašej kuchyni

S veľkou pravdepodobnosťou budete potrebovať na spracovanie pokrmov nielen kuchársky nôž, ale aj ďalšie typy nožov so špecializáciou na iné druhy potravín.

Vybrať si môžete z týchto ďalších pomocníkov na krájanie:

 Dizajnov magnetick stojan na nože značky Catler.

 

Príslušenstvo pre kuchárske nože

Preto, aby vám kuchársky nôž a aj ďalšie nože v kuchyni slúžili čo najdlhšie, je potrebné ich pravidelne brúsiť či leštiť a ich životnosť sa tiež výrazne predĺži ak im nájdete to správne miesto vo vašej kuchyni.

  • Magnetická lišta - poslúži ako praktický úložný prostriedok nielen pre kuchárske nože, ale pre všetky nože v kuchyni. Magnetickú lištu jednoducho prichytíte na stenu pomocou závesného systému, ktorý je súčasťou balenia.
  • Stojany na nože nájdete z dreva, nerezu, keramiky a tie drahšie môžu byť vyrobené aj z mramoru. Vhodný stojan poskytne vašim nožom ochranu a zamedzí tak ich poškodeniu.
  • Ocieľka na nože je väčšinou vyrobená z nehrdzavejúcej ocele, drahšie ocieľky na nože môžu mať diamantový či keramický povrch. Vďaka ich špeciálnemu povrchu sú oveľa šetrnejšie k čepeli noža počas ich brúsenia.
  • Brúska na nože - rovnako ako ocieľka na nože, aj brúska predlžuje životnosť vášho noža, slúži však primárne na brúsenie už tupých nožov.
  • Brúsny kameň využijete na ostrenie a leštenie väčších nožov, čiže pre kuchárske nože je priam ideálny.
3 €
32 €
Všetky filtre

17 produktov

Ihneď k odoslaniu
Skladom viac ako 5 ks.
U Vás už 16.7.

29,95 €
Ihneď k odoslaniu
Skladom 1 ks.
U Vás už 16.7.

24,95 €
Ihneď k odoslaniu
Skladom 5 ks.
U Vás už 16.7.

31,95 €
Ihneď k odoslaniu
Skladom viac ako 5 ks.
U Vás už 16.7.

4,90 €
last-visited

Použité obrázky sú iba ilustratívne a technické špecifikácie sa môžu v priebehu času zmeniť bez predchádzajúceho upozornenia.