Katalóg Predajne
Porovnanie
Prihlásiť
Košík

Lúpacie nože

Lúpacie nože sú typické svojou krátkou čepeľou a využitie nájdu v každej kuchyni. Tento malý pomocník vám dokáže uľahčiť prácu pri príprave jedla a hravo zvládne lúpanie, čistenie alebo vykrajovanie akéhokoľvek ovocia alebo zeleniny. Poradíme vám na čo sa zamerať pri jeho výbere.

 

Lúpací kuchynský nôž vyberajte na základe týchto parametrov

Preto, aby ste si vybrali vhodný lúpací nôž, je dobré vedieť aké vlastnosti má a čím sa líši od iných druhov nožov do kuchyne.

  • Ostrie čepele je hladké a môže mať rovný alebo zaoblený tvar . Lúpacie nože so zaobleným tvarom sú určené na spracovanie guľatého alebo oválneho ovocia a zeleniny.
  • Dĺžka čepele – lúpací nôž má čepeľ dlhú približne od 6 do 12 cm. Menšia čepeľ noža (6 - 8 cm) sa hodí napríklad na lúpanie jabĺk, dlhšiu čepeľ noža (8 - 12 cm) využijete na lúpanie zemiakov a väčších druhov zeleniny či ovocia.
  • Materiál čepele je väčšinou z nehrdzavejúcej ocele, ktorá zabraňuje korózii a udržuje ostrie noža čisté a ostré.
  • Rukoväť – lúpací kuchynský nôž by mal mať ergonomickú rukoväť, aby sa vám s ním pohodlne pracovalo. Okrem ergonómie je dôležitý aj materiál rukoväte a ten môže byť z polypropylénu, z dreva alebo z kovu. Lúpacie nože z polypropylénu sú odolné a ľahké, a práve preto sú aj najviac vyhľadávané.
  • Starostlivosť o nôž – väčšiu starostlivosť si vyžadujú lúpacie nože s drevenou rúčkou, ktoré sa nesmú čistiť v umývačke riadu a je potrebné ich nechať poriadne vysušiť po umytí. Špeciálnu starostlivosť si vyžaduje čepeľ noža, ktorú je potrebné pravidelné ostriť brúskou na nože či ocieľkou, aby ste predišli úplnému otupeniu noža.

 Lpac nž so zaoblenou čepeľou je určen pre zeleninu a ovocie s guľatm tvarom.

 

Ďalšie kuchynské nože, ktoré vo vašej kuchyni využijete

S veľkou pravdepodobnosťou budete potrebovať na spracovanie pokrmov nielen lúpací kuchynský nôž, ale aj ďalšie typy nožov so špecializáciou na iné druhy potravín.

Vybrať si môžete z týchto ďalších pomocníkov na krájanie:

 Magnetick stojan na nože Catler.

 

Príslušenstvo vhodné pre lúpacie nože

Preto, aby vám lúpací nôž a aj ďalšie nože v kuchyni slúžili čo najdlhšie, je potrebné ich pravidelne brúsiť či leštiť a ich životnosť sa tiež výrazne predĺži ak im nájdete to správne miesto vo vašej kuchyni.

  • Magnetická lišta, ktorá slúži ako praktický úložný prostriedok nielen pre lúpací nôž, ale na všetky vaše nože alebo kuchynské nožnice. Na stenu sa jednoducho prichytí pomocou závesného systému, ktorý je súčasťou balenia.
  • Stojany na nože nájdete z dreva, nerezu, keramiky a tie drahšie môžu byť vyrobené aj z mramoru. Vhodný stojan poskytne vašim nožom ochranu a zamedzí tak ich poškodeniu.
  • Ocieľka na nože je väčšinou vyrobená z nehrdzavejúcej ocele, drahšie ocieľky na nože môžu mať diamantový či keramický povrch. Vďaka ich špeciálnemu povrchu sú oveľa šetrnejšie k čepeli noža počas ich brúsenia.
  • Brúska na nože - rovnako ako ocieľka na nože aj brúska predlžuje životnosť vášmu nožu, avšak slúži primárne na brúsenie už tupých nožov.
  • Brúsny kameň využijete na ostrenie a leštenie väčších nožov.
2 €
21 €
Všetky filtre

7 produktov

Ihneď k odoslaniu
Skladom 3 ks.
U Vás už 16.7.

20,95 €
Ihneď k odoslaniu
Skladom 5 ks.
U Vás už 16.7.

2,90 €
last-visited

Použité obrázky sú iba ilustratívne a technické špecifikácie sa môžu v priebehu času zmeniť bez predchádzajúceho upozornenia.