Katalóg Predajne
Porovnanie
Prihlásiť
Košík

Nože na pečivo

Nože na pečivo vďaka ich dlhšej čepeli využijete na krájanie čerstvého chleba, bagiet, žemlí, ale aj tort. Nôž na pečivo by nemal chýbať v žiadnej kuchyni a je nenahraditeľným pomocníkom. Poradíme vám na čo sa zamerať pri jeho výbere.

 

Ako vybrať nôž na chlieb a pečivo

Pri kúpe je dobré vedieť aké typické vlastnosti majú nože na pečivo či chlieb, a čím sa líšia od iných druhov nožov do kuchyne.

Nože na pečivo a chlieb vyberajte na základe týchto kľúčových vlastností:

  • Ostrie čepele – nože na chlieb a pečivo majú typickú zúbkovanú čepeľ, ktorej zúbky môžu mať rôzne rozostupy. Vďaka zúbkovanému ostriu dokážu tieto nože prerezať chrumkavú kôru pečiva alebo chleba na tenké bezchybné plátky.
  • Dĺžka čepele – nôž na chlieb má dlhú čepeľ a pohybuje sa v rozmeroch približne od 11 až 25 cm.
  • Materiál čepele môžu mať nože na pečivo z nehrdzavejúcej ocele, keramické, titánové či damaškové. Medzi najvyhľadávanejšie patria nože na chlieb z nehrdzavejúcej ocele, pre ich spoľahlivú kvalitu a výbornú cenu.
  • Rukoväť – aký typ rukoväte zvolíte pre nôž na pečivo záleží najmä od vášho vkusu. Je však dobré vedieť, že rukoväť z dreva môže dodať nožu dizajnový vzhľad no nie je takýto nôž vhodný do umývačky riadu. Naopak, ak si potrpíte na funkčnosti, vyberajte nože na pečivo s plastovou alebo oceľovou rukoväťou, ktoré majú dlhú životnosť.
  • Starostlivosť o nôž – ak má nôž na pečivo plastovú alebo kovovú rúčku je vhodný aj do umývačky riadu. Nôž na chlieb s drevenou rúčkou nie je vhodný do umývačky riadu a je potrebné ho po použití poriadne utrieť a následne vysušiť.

Nž na chlieb dokže vďaka svojim zbkom nakrjať chrumkav krku chleba a rzneho pečiva.

Ďalšie kuchynské nože, ktoré vám poslúžia vo vašej kuchyni

S veľkou pravdepodobnosťou budete potrebovať na spracovanie pokrmov nielen nôž na chlieb a pečivo, ale aj ďalšie typy nožov so špecializáciou na iné druhy potravín.

Vybrať si môžete z týchto ďalších pomocníkov na krájanie:

Stojan na nože značky Lamart v drevenom preveden.

Príslušenstvo, ktoré pre nože na pečivo oceníte

Preto, aby vám vaše nože na pečivo slúžili čo najdlhšie, je potrebné ich pravidelne brúsiť či leštiť a ich životnosť sa tiež výrazne predĺži ak im nájdete to správne miesto vo vašej kuchyni.

  • Magnetická lišta, ktorá slúži ako praktický úložný prostriedok nielen na nože na pečivo, ale na všetky vaše nože alebo kuchynské nožnice. Magnetická lišta je vyrobená z nehrdzavejúcej ocele a na stenu sa väčšinou prichytáva pomocou závesného systému, ktorý je potrebné do steny navŕtať.
  • Stojany na nože poskytnú nožom dlhšiu životnosť a sú vyrobené z dreva, nerezu, keramiky a tie drahšie aj z mramoru. Existuje množstvo druhov stojanov na nože, na našom e-shope nájdete napríklad aj magnetický stojan na nôž, ktorý môže slúžiť aj ako dizajnový kúsok vo vašej kuchyni.
  • Ocieľka na nože je väčšinou vyrobená z nehrdzavejúcej ocele a slúži na ostrenie kuchynských nožov. Drahšie ocieľky na nože môžu mať diamantový či keramický povrch a práve tieto sa považujú za veľmi efektívne a brúsenie nožov je vďaka ich špeciálnemu povrchu oveľa šetrnejšie.
  • Brúska na nože predlžuje životnosť vášmu nožu rovnako ako ocieľka na nože, avšak slúži primárne na brúsenie už tupých nožov.
  • Brúsny kameň slúži nielen na ostrenie nožov pomocou vody či špeciálneho oleja na kameň. Brúsny kameň nože nielen naostrí, ale slúži aj na leštenie čepele noža.
4 €
109 €
Všetky filtre

6 produktov

Berghoff Nôž Kuro na chlieb 23 cm
Nôž Kuro na chlieb 23 cm BERGHOFF
Ihneď k odoslaniu
Skladom 5 ks.
U Vás už 24.5.
30,95 €
Okamzita zlava 10 €
Catler DMS 205
Kuchynský nôž Catler, japonský, vhodný pre pečivo, damašková oceľ, dĺžka 205/305 mm, tvrdosť 60 HRC  
Ihneď k odoslaniu
Skladom 4 ks.
U Vás už 24.5.
119,00 €
Akcia: Kúp teraz za 109,00 €
last-visited

Použité obrázky sú iba ilustratívne a technické špecifikácie sa môžu v priebehu času zmeniť bez predchádzajúceho upozornenia.