Katalóg Predajne
Porovnanie
Prihlásiť
Košík

Nože na zeleninu

Nôž na zeleninu či ovocie je malým a šikovným pomocníkom v každej kuchyni. Dokáže sa popasovať s tvrdými kusmi zeleniny, ale hravo zvládne aj mäkkú zeleninu a ovocie vďaka svojim malým zúbkom. Jednotlivé nože na zeleninu sa líšia najmä typom čepele. Poradíme vám, ako si vybrať vhodný nôž na zeleninu, aké parametre sledovať pri jeho kúpe, preto aby bola práca s ním pre vás zábavná a jednoduchá.


Ako vybrať nôž na zeleninu a ovocie

Pri kúpe je dobré vedieť aké typické vlastnosti majú nože na zeleninu a ovocie a čím sa líšia od iných druhov nožov do kuchyne.
Nôž na zeleninu či ovocie má tieto hlavné vlastnosti:

  • Ostrie čepele – nože na zeleninu môžu mať čepeľ rovnú, špicatú, zahnutú a tiež zúbkovanú, ktorá je ideálna na precízne krájanie mäkkého ovocia a zeleniny, ale aj na natieranie masla či krájanie pečiva.
  • Dĺžka čepele je pre tieto nože typická v menších rozmeroch v rozmedzí od 5 až 10 cm.
  • Materiál čepele môžu mať tieto nože na zeleninu a ovocie z nehrdzavejúcej ocele, keramické, titánové či damaškové. Medzi najvyhľadávanejšie patria nože na zeleninu z nehrdzavejúcej ocele.
  • Rukoväť – to aký typ rukoväte bude mať vás nôž na zeleninu a ovocie záleží od vášho vkusu. Ak si vyberiete rukoväť z dreva, získate krásny dizajnový nôž, ak si potrpíte na funkčnosti, vyberajte nože na zeleninu s plastovou alebo oceľovou rukoväťou, ktoré majú dlhú životnosť.
  • Starostlivosť o nôž - ak má nôž plastovú alebo kovovú rúčku je vhodný aj do umývačky riadu. Nôž na zeleninu a ovocie s drevenou rúčkou nie je vhodný do umývačky riadu a je potrebné ho po použití poriadne utrieť a následne vysušiť.

Mal kuchynsk nž na zeleninu.

Ďalšie kuchynské nože, ktoré vám poslúžia vo vašej kuchyni

Nielen nôž na zeleninu a ovocie využijete vo svojej kuchyni, ale je viac ako pravdepodobné, že budete potrebovať aj ďalšie typy nožov so špecializáciou na iné druhy potravín.
Vybrať si môžete aj tieto ďalšie nože do kuchyne, ktoré sa stanú nenahraditeľnými pomocníkmi pri spracovaní pokrmov:

Magnetick lita slžiaca na odloženie rznych nožov a nožnc.

Príslušenstvo pre nože na zeleninu, ktoré oceníte

Aby vám vaše nože na zeleninu slúžili čo najdlhšie je potrebné ich pravidelne brúsiť či leštiť. Ich životnosť sa tiež výrazne predĺži ak im nájdete to správne miesto vo vašej kuchyni.

  • Magnetická lišta je špeciálna lišta z nehrdzavejúcej ocele, ktorá sa jednoducho uchytí na stenu a poslúži ako praktický odkladací priestor pre všetky nože alebo kuchynské nožnice.
  • Stojany na nože môžu byť vyrobené z dreva, nerezu či z keramiky. Existuje množstvo druhov stojanov na nože, na našom e-shope nájdete napríklad aj magnetický stojan na nôž, ktorý môže slúžiť aj ako dizajnový kúsok vo vašej kuchyni.
  • Ocieľka na nože efektívne a šetrne naostrí všetky vaše nože a predĺži tak nožom životnosť.
  • Brúska na nože slúži na rýchle brúsenie už tupých nožov. Môže byť manuálna ale aj elektrická. Elektrická brúska na nože vám ušetrí množstvo času.
  • Brúsny kameň je špeciálny kameň určený na brúsenie a leštenie čepele noža.
25 €
109 €
Všetky filtre

2 produkty

last-visited

Použité obrázky sú iba ilustratívne a technické špecifikácie sa môžu v priebehu času zmeniť bez predchádzajúceho upozornenia.