Katalóg Predajne
Porovnanie
Prihlásiť
Košík

Smartfóny

Smart telefóny sa tešia obrovskej popularite a svojim užívateľom ponúkajú nekonečne veľa možností. Smartfóny sa líšia značkou, veľkosťou, prevedením, cenou a rôznymi technickými parametrami, takže sa v ich ponuke ľuďom často krát zle orientuje. Objavte nové smartfóny, ich výhody a nevýhody a dôležité funkcie.

Smartfóny vs. klasické telefóny na tlačidlá 

Výhody

+ rýchly internet a možnosť pripojenia k WiFi

+ operačný systém ponúka tisíce aplikácií na stiahnutie

+ možnosť platenia cez telefón

+ kvalitný fotoaparát

+ úložisko s veľkou kapacitou

 

Nevýhody

- nižšia odolnosť proti nárazom

- krátka výdrž batérie

Ako rozdeľujeme smartfóny?

Aktuálne je na trhu niekoľko výrobcov mobilných telefónov, ktorí sa každý rok predbiehajú s novou ponukou smart telefónov. Smart telefóny sa od seba odlišujú najmä cenou, výkonom, značkou a operačným systémom. 

Smart telefóny sa líšia cenou i triedou

Smartfóny sú cenovo dostupné pre každého a preto je pre mnohých ľudí ťažké určiť, za akú cenu a s akým výkonom si inteligentný telefón zakúpiť. Všeobecne môžeme smartfóny rozdeliť na základné modely, strednú a najlepšiu triedu. 

 • Základný smartphone - vhodný pre ľudí, ktorí túžia po dotykovom telefóne, ale využívať ho budú najmä na telefonovanie, poprípade k používaniu bežných aplikácií či jednoduchých hier. Základný smartphone využíva operačný systém Android, štandardom je internetové pripojenie LTE, avšak funkcie ako napr. bezkontaktné platenie, či bezdrôtové nabíjanie chýbajú.
 • Smart telefóny strednej triedy - sú vylepšené o radu funkcií, umožňujú napríklad sledovanie 4K videí, podporujú hranie hier s 3D grafikou a štandardom sa stáva aj odolnosť voči vode alebo čítačka na odtlačok prsta.
 • Smartfóny najvyššej kvality - uspokoja potreby tých najnáročnejších zákazníkov a neustále sa inovujú. Vyznačujú sa výkonným procesorom, displejom s vysokým rozlíšením i kvalitným fotoaparátom. Nie každý však ich funkcie skutočne využije. 

Smartfóny podľa operačného systému

Smart telefóny môžeme rozdeliť aj podľa operačného systému, ktorý daný smartphone využíva. Na Planeo.sk sú dostupné:

 • Smart telefóny s operačným systémom Android - využíva ho viacero výrobcov mobilných telefónov. Výhodou je cenová príťažlivosť, dostupné sú lacnejšie smartfóny, smart telefóny strednej triedy i špičkové inteligentné telefóny, takže si z bohatej ponuky vyberie naozaj každý.
 • Smartfóny s operačným systémom iOS - využívajú len smart telefóny od spoločnosti Apple. Smartfóny Apple iPhone sú obľúbené pre svoj vysoký výkon, jednoduché a prehľadné používanie, kvalitný displej a výborný fotoaparát.

Zlež len na vs, ktor operačn systm uprednostnte pri vber smatfnu.

Smartfón podľa účelu použitia

Smart telefóny môžeme rozdeliť aj podľa toho, na čo konkrétne ich budete využívať. V prípade, že pracujete v prašnom prostredí alebo vám jednoducho smartfón často padá z ruky vhodným riešením je pre vás odolný smartphone. Zvyčajne je vodeodolný a zároveň je jeho telo vyrobené z kvalitných a odolných materiálov.

Ak túžite váš nový smartfón využívať najmä na fotografovanie či natáčanie videí, vybrať si môžete z modelov s kvalitným fotoaparátom. Fotomobily plne nahrádzajú klasické kompaktné fotoaparáty a vďaka množstvu funkcií budete s výslednými fotografiami a videami naozaj spokojný.

Dostupné sú aj herné smartfóny, ktoré majú kvalitný displej, rýchly procesor a dobrý výkon, ktorý umožňuje plynulé a jednoduché hranie hier v telefóne. Väčšinou majú aj dlhšiu výdrž batérie, vďaka čomu je možné hrať hry v porovnaní s klasickým smartfónom o pár hodín dlhšie.

Smartfn umožňuje naprklad online nakupovanie.

Kupujete nový smartfón? Na tieto parametre sa zamerajte pri výbere

Aký smartfón je najlepší? S určitosťou sa na túto otázku nedá odpovedať, pretože každý zákazník má od svojho telefónu iné očakávania. Smartphone preto vyberajte podľa všeobecne odporúčaných parametrov a finálne rozhodnutie prispôsobte vašim potrebám. 

Aký veľký má smartfón displej?

V prvom rade je dôležité premyslieť si, akú veľkosť displeja by mal mať váš smartphone. Kompaktné smartfóny majú displej o veľkosti 5 palcov a zvládnete ich ovládať jednou rukou. Obľúbené sú najmä smart telefóny s veľkosťou od 5 do 6 palcov, pretože sú zlatou strednou cestou medzi najmenšími a najväčšími modelmi. Väčšie modely od 6 palcov sú obľúbené najmä u ľudí, ktorí smartfón využívajú na hranie hier, či sledovanie filmov.
Pri výbere smartfónu nie je dôležitá len veľkosť displeja, ale aj jeho rozlíšenie. Čím vyššie má smartfón rozlíšenie, tým jemnejší a krajší je obraz. Najrozšírenejším rozlíšením je Full HD, avšak dostupné je aj vyššie QHD rozlíšenie, či nižšie HD rozlíšenie.

Ako vybrať smartphone s výkonným procesorom?

Procesor v podstate riadi celý chod telefónu a preto je jeho výkonnosť veľmi dôležitá. Štandardné štvorjadrové procesory nahrádzajú osemjadrové, ktoré pracujú rýchlejšie. S výkonom procesora súvisí aj jeho frekvencia. Tá udáva, koľko inštrukcií a ako rýchlo dokáže čip za sekundu vykonať. Opäť platí, že čím vyššia je frekvencia, tým výkonnejší je procesor.   

Inteligentný telefón vás ohúri fotoaparátom

Smartfóny pomaly nahrádzajú kompaktné fotoaparáty pretože ich kamery dosahujú najvyššiu úroveň. Rozlíšenie fotoaparátu je vyjadrené v megapixeloch (Mpx). Všeobecne platí, že čím má smartfón viac megapixelov, tým kvalitnejší je fotoaparát. 
Smart telefóny majú rozdielny počet objektívov, dostupné sú smartfóny s duálnym aj trojitým fotoaparátom. Kvalitu fotoaparátu okrem počtu megapixelov určuje aj svetelnosť, LED dióda a optická stabilizácia, ktorá umožňuje fotenie ostrých fotiek za pohybu.

Výdrž batérie a rýchlosť nabíjania smartphone

V porovnaní s tlačidlovým telefónom má smartfón krátku výdrž batérie, rozdiel je však aj v dĺžke doby nabíjania. Výkonné procesory a svietiaci displej majú väčšiu spotrebu energie, a tak smartfón vydrží bez nabitia zvyčajne maximálne dva dni. Inteligentný telefón vyberajte podľa výkonu, ku ktorému musí byť prispôsobená aj kapacita batérie, ktorá je udávaná v mAh, teda miliampérhodine. Lacnejší smartfón si vystačí s akumulátorom 2 500 mAh, ak však potrebujete dlhú výdrž batérie, mal by váš smartfón mať aspoň 5 000 mAh. 
Inteligentné telefóny majú síce menšiu výdrž batérie, avšak v rýchlosti nabíjania klasické tlačidlové telefóny úplne predbehli. Štandardom sa stáva podpora rýchleho nabíjania, ktorá smartphone dobije o niekoľko desiatok percent za pár minút. Plné nabitie je možné za približne 90 minút. Niektoré smartfóny majú funkciu bezdrôtového nabíjania, ktoré nevyžaduje pripojenie kábla. Telefón stačí položiť na nabíjaciu plochu a automaticky sa začne dobíjať. 

Akú veľkosť pamäte má mať váš smartfón?

Interná pamäť telefónu slúži k ukladaniu stiahnutých súborov, aplikácií, hudby, či napríklad fotografií. Smartfón s operačným systémom Android umožňuje vloženie pamäťovej karty, ktorá zväčší úložný priestor, vďaka čomu sa veľkosťou internej pamäte telefónu nemusíte príliš trápiť.  
Smartfóny Apple iPhone s operačným systémom iOS neumožňujú podporu externej pamäťovej karty. Preto je dôležité si pri ich kúpe premyslieť veľkosť pamäte, o ktorej si myslíte, že ju reálne využijete. Základné modely majú pamäť s veľkosťou 64 GB, najnovší smartfón iPhone 13 je dostupný aj vo verzii s pamäťou 1TB.

Smartfny sa stali bežnou sčasťou naich životov.

Aké funkcie a vlastnosti môže mať váš smartphone?

Smartfón prináša v porovnaní s tlačidlovým telefónom množstvo vymožeností a funkcií, ktoré si okamžite zamilujete. Inteligentný telefón je vylepšený o viaceré užitočné vlastnosti, ako napríklad: 

 • Vodeodolnosť, takže môžete smartfón používať aj v daždi, či dokonca vo vode (v závislosti od stupňa vodeodolnosti konkrétneho smartfónu).
 • Rýchlonabíjanie dobije batériu o desiatky percent v priebehu niekoľkých minút, takže je váš smartfón rýchlo opäť pripravený na používanie.
 • Lepšia podpora pamäťových kariet zabezpečí, že má smartfón väčšie vnútorné úložisko.
 • Bezdrôtové nabíjanie umožňuje nabíjanie priložením k nabíjacej podložke bez nutnosti využitia kábla, avšak túto funkciu majú len niektoré smartfóny.
 • Smartphone s NFC podporuje rýchle spárovanie bezdrôtových zariadení, napríklad slúchadiel, reproduktorov a ďalších, a zároveň umožňuje platby mobilom.
 • Smartfóny majú bezpečnostné prvky ako funkcia rozpoznania tváre alebo čítačka odtlačkov prstov, ktoré chránia obsah vášho telefónu.
 • Smartphone s Dual SIM podporuje použitie dvoch SIM kariet v jednom zariadení. Túto funkciu využijete najmä ak máte firemnú a súkromnú SIM kartu, takže už nemusíte mať dva telefóny. Funkcia Dual SIM je užitočná aj pri cestách do zahraničia, kedy môžete využívať naraz vašu aj zahraničnú SIM kartu.
 • Notifikácie na domovskej obrazovke informujú o zmeškaných hovoroch, nových správach, aktualizáciách a ďalších informáciách. Väčšinou sú sprevádzané zvukovým signálom alebo vibrovaním, ktoré sa však dajú v nastavení zmeniť.
 • Smartfóny s 5G pripojením k internetu podporujú rýchlejšie surfovanie na internete. 

Rchlejie surfovanie na internete vďaka 5G pripojeniu.

Aké smartfóny sú dostupné?

Ponuka inteligentných telefónov na Planeo.sk je naozaj obrovská. Jednotlivé modely sa líšia nielen cenami a funkciami, ale aj v značkách. Čím sa líšia najznámejší výrobcovia smartfónov? 

Inteligentné telefóny Samsung

Mobilné telefóny Samsung sú špičkou medzi smartfónmi a známe sú pod názvom Samsung Galaxy. Ich najväčšou výhodou je výkonný procesor Qualcomm Snapdragon a Exynos, avšak ohúri vás aj kvalitný AMOLED displej, či fotoaparát s rozlíšením 33 Mpx. Mobilný telefón Samsung Galaxy je dostupný v rôznych prevedeniach, novinkou je Samsung Galaxy S, Samsung Galaxy Z Fold, ktorý sa otvára podobne ako kniha, či Samsung Galaxy Z Flip, ktorého displej sa skladá ako vreckové kozmetické zrkadlo.

Smartfóny Apple iPhone

Majú svojich verných fanúšikov po celom svete a tešia sa obrovskej popularite. Každoročne spoločnosť Apple predstaví novú radu iPhone, pre rok 2022 je to iPhone 13, iPhone 13 mini, iPhone 13 Pro a iPhone 13 Pro Max. Najväčšou prednosťou je spoľahlivý operačný systém iOS s najvýkonnejším procesorom na trhu Apple Bionic 15, duálne a trojité fotoaparáty, Super Retina displej a inovatívny dizajn, ktorý určuje trendy medzi smartfónmi. 

Rchlejie surfovanie na internete vďaka 5G pripojeniu.

Telefóny Xiaomi

V súčasnosti patria mobilné telefóny Xiaomi k najpredávanejším na trhu. Bohatá ponuka modelov s množstvom inteligentných funkcií, vysokou obnovovacou frekvenciou a výkonnými procesormi zaručuje výbornú kvalitu za prijateľné ceny. Výhodou je aj dlhá výdrž batérie i podpora rýchleho nabíjania. 

Spoznajte nový Xiaomi 14 s fotoaparátom Leica

Vyberte si spomedzi 3 farebných a 2 pamäťových variácií v novom modelovom rade Xiaomi 14. Nové mobilné telefóny zaujmú aj prestížnym kamerovým vybavením, ktoré bolo vyvinuté v spolupráci s Leica. Zadný fotoaparát s 3 objektívmi poskytujúci až 50 Mpx a predný fotoaparát s objektívom poskytujúci až 35 Mpx, vám umožnia zachytávať dych berúce životné okamihy, v tej najlepšej kvalite.

V prípade, že práve fotografie sú dôležitým parametrom pri výbere mobilného telefónu, odporúčame upriamiť pozornosť aj na ďalšiu novinku Xiaomi 14 Ultra, ktorý v sebe skrýva profesionálnejšie objektívy.

Za pozornosť stojí aj 90 W Hypercharge nabíjanie, 4610 mAh batéria a výdrž až 15 hodín. Výkonný procesor 3.3 GHz Snapdragon 8 Gen 3 a nádherný FHD+ AMOLED displej.

Smart telefóny Huawei

Spoločnosť Huawei je jedným z najväčších výrobcov smartfónov na svete, ktorá ponúka kvalitné smartfóny za prijateľné ceny. Dostupná je séria Y, Nova, Mate a P, ktorá má ako prvá z telefónov Huawei sklápací displej. Mobilné telefóny Huawei sú obľúbené najmä kvôli svojim výkonným fotoaparátom, ale aj modernému dizajnu. 

Mobilné telefóny Realme

Značka Realme ponúka jedinečné inteligentné telefóny, ktoré sú rozdelené do viacerých rád. Najvyššou triedou sú smartfóny radu Realme GT a dopyt po strednej rade pokrývajú mobily Realme 8 a 9. Mladým užívateľom je najviac odporúčaná rada C, ktorá má dostupnú cenu a množstvo užitočných funkcií. 

Smart telefóny OnePlus

Inteligentné telefóny OnePlus ponúkajú špičkové funkcie za prijateľné ceny, tak aby si z bohatej ponuky vybral naozaj každý. Výhodou je dlhá výdrž batérie, vodeodolnosť, atraktívny dizajn a dobrý fotoaparát.  

Inteligentné telefóny Motorola

Smart telefóny Motorola sú dostupné ako Motorola Edge, One, Moto G, Razr a Moto E. Jednotlivé modely sa odlišujú rozlíšením fotoaparátov, dizajnom aj výdržou batérie a svojim užívateľom ponúka množstvo užitočných funkcií

35 €
1 849 €
Všetky filtre

243 produktov

Darček
Xiaomi Redmi A3 4/128GB Blue
Redmi A3 4/128GB Blue XIAOMI
Ihneď k odoslaniu
Skladom viac ako 5 ks.
U Vás už 17.6.
104,90 €
Akcia: Kúp teraz za 94,41 €
Darček
Xiaomi Redmi A3 3/64GB Green
Redmi A3 3/64GB Green XIAOMI
Ihneď k odoslaniu
Skladom viac ako 5 ks.
U Vás už 17.6.
79,00 €
Darček
5,0 2x
Xiaomi Redmi 13C 8/256GB Midnight Black
Redmi 13C 8/256GB Midnight Black Xiaomi
Ihneď k odoslaniu
Skladom 3 ks.
U Vás už 17.6.
149,00 €
Akcia: Kúp teraz za 134,10 €
Zobraziť ďalších 24
last-visited

Použité obrázky sú iba ilustratívne a technické špecifikácie sa môžu v priebehu času zmeniť bez predchádzajúceho upozornenia.