Katalóg Predajne
Porovnanie
Prihlásiť
Košík

Lego Harry Potter

Najznámejší príbeh z ríše mágie a kúziel môže ožiť aj u vás doma. LEGO® Harry Potter je inšpirované celým knižným a filmovým príbehom, vďaka ktorému si celý čarodejnícky svet môžete postaviť z kociek Lega. V edícii Harry Potter vyšlo niekoľko stavebníc pre malých aj veľkých, ktoré obsahujú figúrky, známe budovy, ale aj rôzne fantastické zvery. Objavte celú ponuku a vyberte si z pestrej ponuky stavebníc LEGO®.

Prečo si vybrať Harry Potter LEGO®?

LEGO® Harry Potter je určené pre všetkých fanúšikov tohto jedinečného príbehu. Vďaka obrovskému množstvu LEGO® stavebníc Harry Potter si môžete postaviť obľúbené postavičky, miesta a artefakty z príbehu.

Dôvodov, prečo si kúpiť LEGO® Harry Potter je však oveľa viac:

 • LEGO® stavebnice podporujú tvorivosť, kreativitu a stavebné schopnosti.
 • Harry Potter LEGO je skvelý spôsob, ako stráviť čas s rodinou.
 • Na výber sú aj limitované zberateľské edície, ktoré časom môžu získať na hodnote.
 • LEGO® Harry Potter stavebnice sú určené ľuďom v každom veku bez rozdielu.

Lego Harry Potter.

Čo ponúkajú LEGO® Harry Potter stavebnice?

Dievčatá, chlapci a dospelí môžu oživiť akčné scény s fascinujúcimi postavami zo sveta Harryho Pottera a Fantastických zverov. Okrem toho majú možnosť vytvoriť nové postavy vlastnými kúzelníckymi kombináciami.

Pre lepší prehľad môžeme stavebnice Harry Potter LEGO rozdeliť na 2 skupiny:

 1. Klasické edície
 2. Zberateľské edície

Klasické edície

Sú určené pre dievčatá a chlapcov v každom veku. Túto skupinu by sme mohli ďalej rozdeliť na základné modely, ktoré majú do 500 dielikov, stredne ťažké modely do 1 000 dielikov a náročné stavebnice, ktoré majú viac ako 1 000 dielikov a verne replikujú momenty z Harry Pottera.

Zberateľské edície

Pre skalných fanúšikov Harry Pottera vytvorilo LEGO aj špeciálne zberateľské edície stavebníc, ktorých sa predáva len obmedzené množstvo. Zvyčajne platí, že limitované edície LEGA skutočne časom naberajú na hodnote a preto môže byť práve kúpa tejto sady skvelou investíciou do budúcna.

Lego Harry Potter postavičky

LEGO® Harry Potter postavičky

Trojicu hlavných hrdinov príbehu o Harry Potterovi pozná celý svet a teraz si ich môžete postaviť z LEGA aj vy. Figúrky Harryho, Hermiony a Rona sú súčasťou mnohých stavebníc, avšak dostupné sú aj samostatné stavebnice jednotlivých hrdinov. Z kociek si môžete postaviť aj ďalšie postavičky, v ponuke nechýba hájnik Hagrid, profesor Snape, Draco Malfoy a ďalší.

Medzi 3 najobľúbenejšie modely LEGO Harry Potter patria tieto:

 1. LEGO® Harry Potter nevydarený všehodžús
 2. LEGO® Rokfortský kúzelný kufrík
 3. LEGO® Harry Potter Privátna ulica 4

LEGO® Harry Potter nevydarený všehodžús

V tomto balení nájdete postavičky Harryho, Rona a Hermiony, s ktorými si môžete prehrať obľúbenú scénu z filmu, kedy traja hlavní aktéri varili všehodžús. V miestnosti sa zároveň nachádza vstup do tajnej komnaty, a tak toto LEGO® obsahuje časť tunelu, ktorú je možné pripojiť k samostatnej stavebnici LEGO® Harry Potter tajomná komnata.

LEGO® Rokfortský kúzelný kufrík

Obsahuje až 5 figúrok a množstvo detailov, vďaka ktorým si v kufríku prehráte vaše obľúbené scény. Kufrík je uzamykateľný, takže ho so sebou môžete zobrať aj na cesty. V balení má sadu nálepiek, takže si jeho vzhľad môžete prispôsobiť podľa vašich predstáv.

LEGO® Harry Potter Privátna ulica 4

Jedným z modelov, ktorý by vám určite nemal chýbať je dom, v ktorom Harryho vychovávali Dursleyovci. Súčasťou sady sú postavičky Harryho, Rona, škriatka Dobbyho a celej rodiny Dursleyovcov - Dudleyho, strýka Vernona a tety Petunie. V balení nájdete aj množstvo doplnkov vrátane sovy Hedvigy a modrého lietajúceho auta.

Harry Potter Lego Rokfortsk hrad.

LEGO® Harry Potter stavebnice sveta kúziel

LEGO® je známe pre svoju kvalitu a detaily. LEGO stavebnice Harry Potter obsahujú množstvo malých prvkov a detailov, ktoré dodávajú realistický vzhľad vašim obľúbeným postavám a miestam. Viaceré modely stavebníc sú tiež inšpirované rôznymi momentami z príbehu, ktoré si vďaka LEGU môžete prehrať alebo niekam vystaviť.

Zo známych stavieb zo sveta kúziel si môžete postaviť napríklad:

 • Harry Potter LEGO zástava Chrabromilu - v klubovni Chrabromilu strávil Harry so svojimi priateľmi veľa času, a tak by vo vašej zbierke určite nemala chýbať. Postaviť si môžete svoju vlastnú zástavu Chrabromilu, ktorú je možné otvoriť a v jej vnútri nájde ukrytú klubovňu s množstvom doplnkov.
 • Rokfortský hrad - postavte si vlastnú veľkú sálu, astronomickú vežu, tajomnú komnatu alebo učebňu na miešanie elixírov. Toto LEGO® tvorí až 2 660 kociek a jeho stavba potrápi aj skúsených staviteľov.
 • Stavebnica LEGO Harry Potter tajomná komnata - je vymyslená do najmenších detailov a obsahuje množstvo doplnkov, ako napríklad triediaci klobúk, Baziliska alebo Dumbledorov stôl so zlatou sovou.

LEGO® Harry Potter kúzelné bytosti

Svet Harryho Pottera nám predstavil množstvo magických bytostí, ktoré si taktiež môžete poskladať z kociek LEGA. Či už ide o škriatkov, patronusov, domácich miláčikov alebo ďalšie čarovné tvory.

Mimoriadne obľúbenými sú najmä tieto LEGO® stavebnice Harry Potter:

 • Škriatok Dobby - zohral v celom príbehu o Harry Potterovi významnú úlohu, a tak si môžete svojho Dobbyho postaviť aj vy doma. Súčasťou balenia je aj kniha s ponožkou, ktorú Dobbymu daroval Harry Potter. Balenie obsahuje 403 dielikov a určené je pre deti od 8 rokov.
 • Expecto Patronum - podľa tohto kúzla je pomenovaná LEGO® stavebnica z ktorej si môžete postaviť majestátneho jeleňa, ktorého viackrát vyčaroval Harry Potter proti dementorom. Stavebnica sa dá taktiež preskladať na vlka a v balení nájdete aj stojan, na ktorý si môžete váš výtvor umiestniť.
 • Rokfort: Koč a testralovia - v tejto edícií nájdete postavičku Harryho a jeho kamarátky Luny. Spoločne dokážu vidieť magických testralov, ktorí ich na kočoch prepravujú ku škole. Set obsahuje 121 dielikov a hravo si s ním poradia deti od 7 rokov.

Lego Harry Potter chrabrobilsk vlajka

Ďalšie LEGO® stavebnice

Objavte svet nekončiacej zábavy a kreativity so stavebnicami LEGO®. V našej ponuke nájdete aj množstvo ďalších sérií, ktoré sú inšpirované známymi filmami, rozprávkami, hrami, stavbami a ďalšími vecami. Dajte priestor kreativite a objavte celú ponuku LEGO® stavebníc v našom e-shope.

V našej ponuke nájdete aj tieto ďalšie kategórie stavebnice LEGO®:

LEGO City
LEGO Friends
LEGO Technic
LEGO Ninjago
LEGO Minecraft
LEGO Duplo
LEGO Star Wars
LEGO Creator
LEGO Marvel
LEGO Disney
LEGO Classic
LEGO Dreamzzz
LEGO Speed Champions
LEGO Super Mario
LEGO Icons
LEGO Art

22 €
150 €
Všetky filtre

10 produktov

last-visited

Použité obrázky sú iba ilustratívne a technické špecifikácie sa môžu v priebehu času zmeniť bez predchádzajúceho upozornenia.