Katalóg Predajne
Porovnanie
Prihlásiť
Košík

Panvice na palacinky

Panvice na palacinky rozoznáte od ostatných panvíc najmä vďaka nízkemu okraju. Okrem toho má panvica na palacinky nízku hmotnosť vďaka čomu sa s ňou jednoducho manipuluje. Vyberte si z bohatej ponuky panvicu na palacinky a pripravte si okrem obľúbených palaciniek aj chutné lievance, omeletu či zemiakové placky.


Panvica na palacinky - ako vybrať tú správnu

Kvalitná palacinková panvica by mala byť vyrobená z kvalitného materiálu a mať antiadhezívnu vnútornú vrstvu. Pri výbere panvice na palacinky sa preto zamerajte na tieto 3 najdôležitejšie parametre:

 1. Materiál
 2. Veľkosť
 3. Vlastnosti

Materiál panvice na palacinky

Pri výbere panvice na palacinky je materiál najdôležitejším faktorom. Preto, aby sa vám palacinky na panvici nepripalovali, je vhodné vybrať panvicu s kvalitným a nepriľnavým povrchom. Pri kúpe vás bude zaujímať aj to, či je panvica vhodná na váš typ sporáka. Je dobré vedieť, že väčšina panvíc na palacinky je vhodná rovnako na elektrický, plynový, indukčný či sklokeramický ohrev.
Na výrobu panvíc na palacinky sa najčastejšie používa materiál:

 • Nerez patrí medzi obľúbený materiál na výrobu panvíc na palacinky, pretože má dlhú životnosť a jednoducho sa čistí.
 • Liatina sa vyznačuje väčšou hmotnosťou a pomalým ohrevom.
 • Titán je vysokoodolný materiál voči poškodeniu. Panvica na palacinky z titánu má vyššiu cenu, vydrží vám však dlhé roky.
 • Keramika – takéto panvice si vyžadujú väčšiu starostlivosť, pretože nemajú taký odolný povrch voči poškodeniu ako panvice vyrobené z iných materiálov. Pri príprave jedál na keramickej panvici odporúčame používať skôr drevené kuchynské náradie.

Panvica na palacinky so železa je vhodn do rry.

Akú veľkosť panvice na palacinky vybrať

Veľkosť panvice na palacinky je ďalším faktorom, ktorý by ste mali pri kúpe zvážiť. Ak chcete pripravovať väčšie palacinky, potrebujete väčšiu panvicu. Myslite však na to, že väčšia panvica má väčšiu hmotnosť a zaberá tiež viac miesta v kuchyni. Panvice na palacinky majú tiež nízke okraje, ktoré umožňujú pohodlnú manipuláciu s obracačkou pri príprave jedál.
Veľkosť panvice na palacinky vyberajte na základe toho aké veľké jedlá budete chcieť pripravovať:

 • do 25 cm – pre prípravu menších palaciniek alebo lievancov
 • viac ako 28 cm – pre prípravu veľkých palaciniek a placiek

Veľk panvica na palacinky s nzkymi okrajmi.

Panvica na palacinky a jej skvelé vlastnosti

 • Panvica vhodná do rúry je odolná proti vysokým teplotám až do 200 °C a možno v nej pokrm aj zapiecť.
 • Rukoväť panvice na palacinky by mala byť dostatočne dlhá, ergonomická a vyrobená z izolačného materiálu, ktorý môžete bezpečne chytiť bez toho, aby ste sa popálili.
 • Indikátor teploty – niektoré panvice na palacinky majú Thermo-spot, vďaka ktorému spoznáte kedy má panvica ideálnu teplotu a je pripravená na vyprážanie.
 • Nepriľnavý povrch panvice by mal byť samozrejmosťou, iba tak docielite, aby sa vám palacinky nepripalovali a rovnomerne prepiekli.
 • Umývanie v umývačke riadu - nerezová a liatinová panvica na palacinky nie je vhodná do umývačky riadu.

Panvica na palacinky s indiktorom teploty.

Ďalšie panvice, ktoré sa vám v kuchyni zídu

Panvica na palacinky je určená na prípravu palaciniek, prípadne omelety z vajíčok. Na prípravu iných pokrmov, ako sú grilované mäso, ryby či opekaná zelenina sa špecializujú ďalšie typy panvíc, ktoré by v žiadnej kuchyni nemali chýbať:

9 €
37 €
Všetky filtre

4 produkty

last-visited

Použité obrázky sú iba ilustratívne a technické špecifikácie sa môžu v priebehu času zmeniť bez predchádzajúceho upozornenia.