Katalóg Predajne
Porovnanie
Prihlásiť
Košík

BBQ grily

Pripravte si doma tradičnú barbecue grilovačku a vychutnajte si leto naplno. BBQ grily nájdete na našom e-shope vo viacerých veľkostiach a dizajnoch, od kompaktných modelov vhodných pre použitie na terase, až po veľké BBQ grily určené pre veľké rodiny. Pozrite si našu ponuku a vyberte si gril BBQ, ktorý najlepšie splní vaše požiadavky.

Klasické grilovanie vs BBQ gril

Na začiatok je nutné vysvetliť si rozdiely medzi klasickým grilovaním a barbecue. Aj napriek tomu, že sú si tieto metódy prípravy jedla veľmi podobné, existuje medzi nimi niekoľko rozdielov. Pri klasickom grilovaní sa pokrmy opekajú pri vyššej teplote a na priamom ohni, aby boli pripravené čo najrýchlejšie. Zvyčajne sa grilujú menšie kúsky, ako napríklad steaky, nakrájaná zelenina alebo ryby. Pri barbecue sú veci úplne obrátene.

Typické znaky barbecue:

 • BBQ spočíva v dlhej tepelnej úprave pri nízkej teplote za prítomnosti dymu. Pre prípravu sa najčastejšie využívajú brikety, drevené uhlie, alebo špeciálne drevo na údenie.
 • Gril BBQ je určený pre veľké kusy mäsa, napr. celé kura, prasa či rebierka.
 • K jedlám neodmysliteľne patrí aj barbecue omáčka.

BBQ gril Fieldmann.

Záhradný BBQ gril na drevené uhlie je najobľúbenejšia voľba

Ak túžite po pravom barbecue, BBQ gril na drevené uhlie splní všetky vaše očakávania. Pri príprave ohňa môžete využiť rôzne druhy palív, vrátane dreva, dreveného uhlia alebo grilovacích brikiet, vďaka ktorým získa mäso jedinečnú vôňu a chuť. BBQ grily na drevené uhlie majú jednoduchú konštrukciu, vďaka čomu sa s nimi dobre manipuluje. Ich nízka hmotnosť zase zabezpečuje jednoduchú prenosnosť, čo je veľkou výhodou, ak radi grilujete na rôznych miestach, či už ide o rodinnú záhradu, kemping alebo piknik v prírode.

Na našom e-shope zakúpite:

 • kompaktné BBQ grily
 • BBQ grily s priemerom 50 až 60 cm
 • lokomotívne BBQ grily

Gril BBQ na drevené uhlie má niekoľko výhod

BBQ grily na drevené uhlie sú medzi zákazníkmi obľúbené hneď z niekoľkých dôvodov:

 • nezameniteľná chuť
 • nízka hmotnosť
 • ľahká manipulácia
 • kvalitné prevedenie
 • nízka obstarávacia cena

Grily BBQ na dreven uhlie maj niekoľko vhod.

Grily BBQ a ich praktické funkcie

BBQ gril má praktické vlastnosti, ktoré vám môžu uľahčiť grilovanie a zabezpečiť optimálne výsledky pri príprave vašich obľúbených jedál v štýle barbecue. Jednotlivé modely sa počtom týchto funkcií líšia, takže vopred zvážte, ktoré na BBQ grile oceníte, a o ktorých si naopak myslíte, že ich nebudete potrebovať.

Grily BBQ majú tieto praktické vlastnosti:

 • Veko slúži na udržiavanie stabilnej teploty počas prípravy jedál. Integrovaný teplomer vo veku poskytuje dôležité informácie o teplote grilu, vďaka čomu môžete presne monitorovať stav pripravovaných pokrmov.
 • Vetracie prieduchy umožňujú reguláciu prívodu vzduchu do ohniska, čo vám umožňuje kontrolovať intenzitu plameňa a teplotu grilovacej plochy.
 • Pomocné kolieska uľahčujú manipuláciu a presúvanie grilu podľa potreby, čo je špeciálne dôležité pri väčších a ťažkých griloch.
 • Odkladacie priestory využijete na uskladnenie dôležitých grilovacích pomôcok a príslušenstva.
 • Nastaviteľná výška roštu a ohniska umožňuje prispôsobiť výšku roštu a ohniska podľa vašich potrieb.

Objavte všetky grily v našej ponuke

V prípade, že hľadáte spoľahlivý gril, ktorý bude mať okrem barbecue aj veľa ďalších využití, odporúčame vám detailnejšie si pozrieť našu ponuku. Na našom e-shope zakúpite rôzne typy grilov vybavené praktickými funkciami, vďaka ktorým bude grilovanie zábavou.

Na výber sú: 

Pri výbere nezabúdajte ani na príslušenstvo. K novému grilu si môžete zakúpiť sadu náradia na grilovanie, alebo len jednotlivé druhy kuchynského náradia samostatne. Ak plánujete BBQ gril skladovať na otvorenom priestranstve, zakúpiť si k nemu môžete ochranný obal, ktorý ho ochráni pred nepriaznivými poveternostnými podmienkami. Pozrite si našu ponuku príslušenstva na grilovanie a pripravte sa na grilovaciu sezónu.

20 €
299 €
Všetky filtre

16 produktov

last-visited

Použité obrázky sú iba ilustratívne a technické špecifikácie sa môžu v priebehu času zmeniť bez predchádzajúceho upozornenia.