Katalóg Predajne
Porovnanie
Prihlásiť
Košík

Úsporné chladničky

Chladnička je spotrebič, ktorý je neustále pripojený do elektrickej siete, kvôli svojej prevádzke. Pri kúpe chladničky je preto dobré zvážiť najmä energetickú triedu chladničky, vďaka ktorej ľahko zistíte, akú spotrebu bude mať vaša chladnička. Úsporné chladničky ponúkajú viacerí výrobcovia, stačí len vedieť, aké informácie sledovať na energetickom štítku.

 

Úsporná chladnička

Šetrite peniaze a životné prostredie úspornou chladničkou, ktorá je z dlhodobého hľadiska tým najlepším riešením. Pri výbere venujete pozornosť energetickému štítku, ktorý informuje o parametroch ovplyvňujúcich finálnu spotrebu energie. Všeobecne platí, že čím vyššia je energetická trieda, tým nižšia je spotreba energie.

Úsporné chladničky u nás zakúpite v rôznych prevedeniach:

Energetick trieda A je najspornejia.

 

Úsporné chladničky majú nový energetický štítok

Od 1.3.2021 sú v platnosti nové energetické štítky, ktoré ponúkajú jasnejšie a prehľadnejšie informácie o spotrebe elektrickej energie vybraných spotrebičov. Zmena sa týka aj energetických štítkov chladničiek, ktoré udávajú tieto informácie:

  • QR Kód - slúži k overeniu pravdivosti informácií v databáze výrobkov EU EPREL
  • trieda energetickej účinnosti
  • spotreba energie v kWh/rok
  • celkový objem všetkých mraziacich oddielov
  • celkový objem všetkých nemraziacich oddielov
  • trieda emisií hluku a hladina emisií hluku vyjadrená v dB (A) je 1 pW

Najúspornejšie chladničky majú energetickú triedu A. Najmenej úspornými sú chladničky v s energetickou triedou E, F a G. Viac informácií o nových energetických štítkoch sa dočítate v článku na blogu.

Najpredávanejšie produkty

190 €
1 419 €
Všetky filtre

27 produktov

Zobraziť ďalších 3
last-visited

Použité obrázky sú iba ilustratívne a technické špecifikácie sa môžu v priebehu času zmeniť bez predchádzajúceho upozornenia.